На пръв поглед е така, ама ако се замислим, много малко устройства искат синусоида. Печки, бойлери, лампи с нажежаема жичка им е по – добър постоянния ток. За всички импулсни – също. Остава един контингент от – прахосмукачки, кафемелачки, и т.н. синхронни моторчета, къде 50 Херца са важни, формата не много. Асинхронните също, - перални и т.н. но и то само по старите модели, новите са с импулсно задвижване на центрофугата, впрочем доста сложен инвертор от АС на ДС и после на трифазен АС. Климатиците също са с такъв. Синусоидалният ток обаче е желателен поради друга причина - хармониците. Така че ако искаме комшията да си гледа телевизия спокойно, тока от инвертора трябва или с добра синусоида, или с дс.
И по принцип първият етап от правенето на ток по свестния начин, който искаме да пуснем към мрежата е повишаване на напрежението, след това от него правим синусоида във втори инвертор. А още преди това, са разните защити и регулиране на консумацията, заряда на акумулатора и доста неща, които би трябвало да се следят и регулират.
ПП. Налепих инвертора, но нямам панел - /или 30 волта захранване/, като го оживя ще пиша, а после ще слагам другите джаджи. С Ардуино не мзи се занимава, а и ще е проблем PWM-а, щото ще е един канал, с прав и обратен изходи, и с дед тайм между импулсите , stm32f0discovery ще е.
http://www.st.com/web/en/catalog/tools/FM116/SC959/SS1532/PF253215